Tervis 31.03.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere mure sellinne et põletiku näitaja 20.97 kas see suur. Palavik 37.8 ja köha kinnine.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kahjuks ei saa nii vastata. Põletiku näitajat kui sellist ei ole otseselt olemas. Kas viitasite WBC või CRP näidule? Kuid näiteks CRP selline näit koos väikese palavikuga viitab tavaliselt ägedale viirusinfektsioonile.

Lugupidamisega
Marge Kütt