Kaalium tase veres 3.2 08.07.23 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Emos tehti vereanalüüsid,ma ei tea,vist mingi neljas kord juba.
Nägin,et kaalium on 3.6.Enne oli 4.2
Kas ma peaksin kaaliumi juurde tarvitama?Mulle on ka tekkinud tuntavad vahelöögid.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kaaliumi referentsvahemik on 3,4-4,8 mmol/l, seega mõlemad teie tulemused on referentspiirides. Iga inimese näitajad kõiguvad ajas, seega ei ole teil põhjust kahtlustada kaaliumi vähesust.
Vahelöögid ja nende põhjus tuleks konsulteerida perearstiga, vajadusel kaasab ta teisi konsultante.

Lugupidamisega
Marge Kütt