Vere analüüsi vastused 15.10.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Kas ned analüüsid on normaalsed . Ja lisaks ALAT 10 ja ASAT 12

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kaasa pandud pildis on mulle nähtavad ALAT ja ASAT referentspiirides tulemused, muid analüüse ma ei näe.
Samuti ei tea ma teie kaebusi, kuid kirjutate valuvaigistite tarbimisest.
Ma ei saa kahjuks hästi küsimusest aru, seetõttu jääb vastus ebamääraseks. ALAT ja ASAT on üsna ebaspetsiifilised ensüümid, harva aitavad diferentsiaaldiagnostiliselt edasi.

Lugupidamisega
Marge Kütt