Vereproov korrast ära? 11.02.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere! Muretsen vereproovi pärast, kus Hct, RBC,MPV ja PDW on kõrgemad.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vabandust, te kirjutate, et olete mees ja siiani imetate? Äkki läks midagi segamini?
Vereproov on üldiselt korras, hematokriti väärtus viitab sellele, et võiksite rohkem vedelikku tarbida.
Soo kohta küsin seepärast, et naistel ja meestel on veidi erinevad referentsväärtused.
Muretsemiseks põhjust ei ole, kuid paari kuu pärast võiks uuringut korrata, olles enne piisavalt vedelikku tarbinud. Kui leid on sarnane, on kõik korras. Kui RBC hulk suureneb oluliselt, võiks kaaluda koos perearstiga, kas oleks vaja täiendavat eriarsti konsultatsiooni.

Lugupidamisega
Marge Kütt