Vereproov ja täppverevalumid 09.01.17 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere,

Olen mures. Nimelt on mul juba aasta aega käsivartel imepisikesed, nagu nōelatorkesarnased täpikesed. Üksikud on ka reitel ja mujal kehal. Perearst tegi vereproovid, aasta jooksul paar korda, viimati detsembri lōpupoole. Proovid on alati korras olnud, kōik näitajad on normi piires. Millega vōib tegu olla? Kardan mōnd verehaigust aga kas siis ei peaks proovid näitama, kui midagi korrast ära. Ravimeid ei tarvita. Olen pidevas stressiseisundis ja kardan oma tervise pärast.
Tänan, kui leiate aega vastata.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Täppverevalumid ehk petehhiad on küllalt ebaspetsiifiline sümptom. Vahel esinevad nad koos mõne haigusega, kuid üksi petehhiad ei lase mingit haigust diagnoosida.

Aga võiks püüda leida vastused sellistele küsimustele:
Kas selles piirkonnas, kus täppverevalumid tekivad, on kehale osutatud mingit survet (liibuvad riided, füüsiline treening, venitused)? Kõige lihtsam võimalus on mingi mehhaaniline tegur, vahel on kapillaaride seinad inimesel väga õrnad ja täppverevalumid kerged tekkima.
Teiseks, kas on kontrollitud trombotsüütide üldarv? Eeldan, et seda perarst just kontrollis ja see oli ilmselt korras..
Kolmandaks, kas on veel mingeid kaebusi? Kui ei ole, soovitaksin kontrollida ka maksa funktsiooni näitajaid (ALT, LDH, GGT). Kui need on korras, siis pole ilmselt põhjust maksa suunas uuringuid jätkata.
Neljandaks, kas tarvitate mingeid peavalu ravimeid, näiteks ibuprofeeni? Kui jah, siis peaks kontrollima trombotsüütide funktsiooni, teatud ravimid võivad seda häirida.

Kui ei leia mingit põhjust, siis soovitan jälgida, kas täppverevalumite hulk suureneb või püsib sama. Kui püsib sama, siis pole ehk põhjust väga muretseda.

Kui on soovi teha täiendavaid uuringuid, soovitan ka laboriarsti konsultatsioone Ida-Tallinna Keskhaiglas või Regionaalhaiglas.

Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Vereanalüüsi tulemus

Milliste probleemidele viitavad antud vereanalüüsis üle/alla normi näidud? Põen lisaks süptomeid nagu: täppverevalumid
iveeldushood
värinad
muskli/liigese krambid
alaseljavalu

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Teie hematoloogiline uuring viitab tõesti vedelikupuuduse võimalusele. Kuid hematoloogiline uuring üksi ei võimalda kuidagi saada selgust teie kaebuste põhjustes. Selliste kaebuste põhjuste ...

Loe edasi

Vereproov

Tere! Sooviksin teada,kas vereproov on korras aru saan ainult niipalju,et b ja d vitamiini puudus on,aga sooviksin teada,kas ülejäänud on korras?

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Laboriuuringute tulemused on referentspiirides. D-vitamiini võiks juurde võtta, meie geograafilises asukohas tavaline leid.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Loe edasi

PLT langus ja täppverevalumid

Tere,
Viimasel ajal 3-kuu jooksul 3 -l korral on tekkinud kätele kaenlaalt käsivarre väliskülje poole)täppverevalumite kogum(pisikesed lillakas punased nōelatorkesarnased täpid). Ala on u. 2cm lai ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere
Täppverevalumid ehk petehhiad annavad tõesti põhjuse uurida trombotsüütide üldarvu. Teie puhul on see normi piires, seega trombotsüütide põhjuseks ei ole.
Põhjuseid võib olla veel mitmeid. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: