Vereäige mikroskoopia 13.12.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Lastele oli tehtud vereäige mikroskoopia. (4.a.)
Analüüside tulemus on manuses. Kas saate öölda, mida need tulemused näitavad

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kui tegemist on lapse vastusega, siis sobib leid ägedale viirusinfektsioonile.
Võttes arvesse monotsüütide suurenenud hulka ka reaktiivseid lümfotsüüte, võib tegemist olla ka Epsein-Barri viiruse (EBV) ehk infektsioosse mononukleoosiga. Kuid selle kinnitamiseks või välistamiseks on omaette test. EBV on sage infektsioon lastel.
Tervenemise järgselt võiks paari nädala pärast vereproovi korrata, leid võiks siis olla normaliseerunud.

Lugupidamisega
Marge Kütt