Uriini analüüsi tõlgendamine 06.01.24 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Perearsti juures tehti uriinianalüüs, sest esineb ebamääraseid alakõhuvalusid ja pakitsust, kuid uriini ribaanalüüs oli korras, näitajad negatiivsed, aga uriini sademe mikroskoopia leid oli selline:
lameepiteeli rakud üle normi (23)
leukotsüüdid üle normi (4)
ja rohkelt baktereid.
Kas see tähendab mõnda infektsiooni või ebakvaliteetset prooviandmist, st, et rikkusin ise proovi ära,kuna ei olnud eelnevalt ettevalmistunud selleks? Uriinanalüüsi andmise ajal oli ka ovulatsioon.
Arstiga ei ole veel saanud rääkida.

Ette tänades

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Naiste puhul on anatoomia selline, et uriinianalüüsi võivad kergesti sattuda rakud ka välistelt suguelunditelt, eriti suurema vooluse korral. Alati ei ole kerge vahet teha, kas mikroskoopia leid näitab infektsiooni või on lihtsalt tegemist proovivõtu käigus tekkinud materjali saastumisega.
Kuid saan aru, et teil olid olemas kaebused. Seega pigem kahtlustan, et kogu leidu ei saa saastumise arvele panna, eriti bakterite leidu.
Perearstiga võiks ravi vajaduse osas nõu pidada, tema käsutuses on ilmselt veel mõned analüüsitulemused ja ka teadmine teie kaasuvatest haigustest ja võimalikest varasematest uroinfektsioonidest.

Lugupidamisega
Marge Kütt