Antikehad peale vaktsineerimist 02.08.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Maikuus sain teise doosi Moderna vaktsiini. 02. augusti seisuga on antikehade tase veres 0.429 ühik COI referentsväärtus <0.8. Tulemus negatiivne.Kuidas on selline asi võimalik peale vaktsineerimist?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vaktsineerimise järgselt tekivad antikehad vaktsineeritul reeglina, kuid mitte alati.

Siiski soovitaksin esmase meetmena korrata antikehade määramist teises laboris teise meetodiga ning täpsustada, et uuritakse ikka ogavalgu (S) vastaseid antikehi, mitte nukleokapsiidi (N) vastaserid antikehi. Viimased ei peagi tekkima vaktsineerimisjärgselt.
Teile uuringu teinud labor peaks omama kompetentsi sellel küsimusele vastamiseks, seega soovitaksin alustada sealt ja rääkida laboriarsti, mitte laborandi või keemikuga.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Laborimeditsiin

Borrelia burgdorferi IgG

Tere. Lasin teha perearsti juures vereanalüüsi borrelioosi kohta. Kuna olen hirmus väsinud, põlv valutab ja alaselg oli ka valus, kõris valus. Higistan kõvasti. Vastuseks sain borrelia burgdorferi IgG ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

IgG antikehad näitavad varasemat läbipõdemist ja neid eraldi ravida ei tule. Antikehad püsivad aastaid peale põdemist ja see on organismi normaalne reaktsioon läbipõetud nakkusele.
Loe edasi

Koroonaviiruse antikehade analüüsi tulemus

Tere,
Sain teise kaitsesüsti mai alguses (Comirnaty). 27.augustil tehtud 2 IgG QN analüüsi tulemus on 7750. Kas nii rohke antikehade hulk võib tähendada seda, et võisin kevadel teadmata viiruse läbi ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Ei tähenda. Antikehade "hulk" sõltub nende määramiseks kasutatud laboriuuringu metoodikast, mitte reaalselt inimesel esinevate antikehade absoluutväärtusest.
Antikehade "hulga" ...

Loe edasi

SARS koroonaviirus 2 Ab QN antikehad

Tegin SARS antikehade testi SARS koroonaviirus 2 Ab QN kus testi tulemus oli 22.68 kU/L ning referentsväärtus kirjas NEGATIIVNE.
Tulemus ühikute järgi peaks olema positiivne (pos tulemuse läviväärtus ...

Marge Kütt

Vastas dr Marge Kütt

Tere

Ei, referentsväärtus on nn. normi väärtus. Ilma põdemata ja vaktsineerimata tervel inimesel neid antikehi ei ole ega peagi olema, seetõttu on referentsväärtus negatiivne.
Teie tulemus ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: