Antikehad peale vaktsineerimist 02.08.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Maikuus sain teise doosi Moderna vaktsiini. 02. augusti seisuga on antikehade tase veres 0.429 ühik COI referentsväärtus <0.8. Tulemus negatiivne.Kuidas on selline asi võimalik peale vaktsineerimist?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vaktsineerimise järgselt tekivad antikehad vaktsineeritul reeglina, kuid mitte alati.

Siiski soovitaksin esmase meetmena korrata antikehade määramist teises laboris teise meetodiga ning täpsustada, et uuritakse ikka ogavalgu (S) vastaseid antikehi, mitte nukleokapsiidi (N) vastaserid antikehi. Viimased ei peagi tekkima vaktsineerimisjärgselt.
Teile uuringu teinud labor peaks omama kompetentsi sellel küsimusele vastamiseks, seega soovitaksin alustada sealt ja rääkida laboriarsti, mitte laborandi või keemikuga.

Lugupidamisega
Marge Kütt