GGT 19.03.20 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Vereanalüüsi vastus lisatud failis.
GGT 46, kas on põhjust muretsemiseks?
Alkoholi ja ravimeid ei tarvita. Kehakaal normaalne. Oma perearstiga ei saa ühendust.

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teie GGT väärtus jääb referentspiiridesse ehk normaalsete väärtuste piiridesse paljude teiste laborite referentsväärtuste järgi.
Ma ei ole tuttav Jõgeva labori GGT määramise metoodikaga, seetõttu ei oska kommenteerida, kas kõnealusel meetodil on tõesti nii kitsad referentspiirid.
Arvan, et muretsemiseks põhjust ei ole. Kui tegemist oleks maksahaigusega, siis oleks GGT väärtus palju suurem.
Soovitan ca 2 nädala pärast uuringut korrata, kui tulemus on lähedane, siis on tegemist teie individuaalse piiriga. Lisaks võib kontakteeruda Jõgeva haiglaga ja uurida, kas GGT ülemine referentspiir on 32 või tegelikult kõrgem.

Lugupidamisega
Marge Kütt

Lugupidamisega
Marge Kütt