Vere- ja maksafunktsiooni näitajad 24.11.22 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Fail ei tulnud kaasa, saadan uuesti, ehk õnnestub. Ette tänades,

Pöördumise vastus:
Tere!

Informeerime teid sellest, et arst on vastanud teie küsimusele kliinik.ee keskkonnas. Vastuse leiate siit: https://www.kliinik.ee/laborimeditsiin/id-37/noustamine/?question=91583 .

Head tervist soovides,
Kliinik.ee

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Aitäh, pilt on nii palju selgem. ALAT on suurenenud vähesel määral, GGT rohkem, bilirubiin normis. Küsimus oli, kas maksa kahjustus võiks olla jääv või on parandatav. Laboriuuringud üksi seda ei näita, kuid annavad hea lähtekoha jälgimiseks.
GGT ja ALAT on maksa ensüümid, mis reageerivad KA ajutise funktsiooni häire korral. Neid võiks ajas jälgida, kui nende väärtus hakkab vähenema, tähendab see maks funktsiooni paranemist.
Kuid labor üksi ei anna ammendavat vastust. Gastroenteroloog või radioloog annab ultraheli uuringu põhjal vastuse, kas maksa struktuur on muutunud või mitte.
Kuid esialgu soovitaksin ca 1 kuu pärast uuringut korrata ja vaadata, millised on siis GGT ja ALAT väärtused. Loodetavasti need vähenevad ajas.

Lugupidamisega
Marge Kütt