Labori tulemused. 30.01.19 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere, kas Te saaksite mulle lahti seletada manusesse lisatud vereanalüüsi vastuse. Kas peaksin muretsema?
Aitäh

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Kõrvetiste diagnostika ei ole tegelikult laboratoorne. Enamasti on tegemist reflukshaigusega, mida saab diagnoosida gastroenetroloogi juures teiste võimalike haiguspõhjuste väljalülitamisega (välistada tuleb maohaavand, reeglina gastroskoopial). Reflukshaigusele on olemas ka spetsiifiline ravi.
Pepsinogeene ega nende suhet kliinikus ai kasutata, samuti mitte gastriin17.

Arvan, et vereanalüüsi pärast eraldi muretsema ei pea. Kui aga kõrvetised on teie jaoks tõsine probleem, siis tuleks pöörduda gastroenteroloogi poole. Ravijärjekord on kindlasti olemas, kuid abi põhineks tõenduspõhistel uuringutel.

Lugupidamisega
Marge Kütt