IgM ja IgG 10.09.21 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere. Kas IgM 3,5 ja IgG tulemused näitavad, et mul ei ole puukborrelioosi?

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Teie kaebused ei ole borrelioosi kaebused,äris kindlasti mitte.
Hea meelega vastaksin ka teie borrelioosi analüüsi puudutavale küsimusele, kuid esitus ei ole arusaadav.
Borreelia uuring on kvalitatiivne, s.t. oluline on, kas IgG ja IgM on positiivsed või negatiivsed. Numbrid on konkreetse labori poolt kasutatava meetodi tehnilised andmed ja ei oma seost haiguse endaga.
Kui võimalik, edastage palun need uuringutulemused ja ma vastan.

Lugupidamisega
Marge Kütt