Monotsüütide kõrge suhtarv 29.01.19 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere!

Lasin teha vereanalüüsi enne reisi troopilisse piirkonda. Analüüsi tulemused paistsis korras olevat, ainult monotsüütide suhtarv oli kõrge.
Lisasin pildina ka kõik näitajad.
Olen troopilises piirkonnas järgmised kuus kuud, ning hakkasin muretsema, et kas peaksin laskma lisauuringud teha või kas organism on ehk haigustele vastuvõtlikum kõrge suhtarvu tõttu äkki.

Tänan!

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Monotsüütide absoluutarv on teil korras, seega tegelikult on kõik rakkude fraktsioonid referentspiirides. Monotsüütide suhtarv on arvutuslik parameeter ja ainult selle referentspiiridest väljuv tulemus ei ole patoloogia.
Seega on Teie vereanalüüsi näitajad korras.

Lugupidamisega
Marge Kütt