Hematoloogiline vereanalüüs 26.04.16 / Laborimeditsiin

Külastaja küsib:

Tere !
Olen varasemalt teile kirjutanud ja soovitasite mul seoses lõuapiirkonna põletike välistamiseks hematoloogilist uuringut CBC-5DIFF , CRV. Mainin veel , et vaevlen reflukshaiguse käes ja kasutan raviks omeprasooli. Lisaks teeb muret parema kõrvavalu. Varasemad vere analüüsid on korras olnud , v.a lümfotsüütide arv.
Edastan teile hindamaks hematoloogilise uuringu näitajaid ,kas peaksin muretsema ?
Hemoglobiin 122 /gl
Hematokrit 36,4 %
Leukotsüüdid 6,0 * 10 9/l
Erütrotsüüdid 4,05*10 12/l
MCV 89,9 fl
MCH 30,1 pg
MCHC 335 g/l
RDW 13,5 %
Trombotsüüdid 410*10 9/l
Trombokrit 0,40 %
MPV 9,7 fl
PDW 11,1 %
Neutrofiilide suhtarv 40,0 %
Eosinofiilide suhtarv 1,3 %
Basofiilde suhtarv 0,7 %
monotsüütide suhtarv 10,6 %
Lümfotsüütide suhtarv 47,4 %
Neutrofiilide arv 2,4 * 10 9/l
Eosinofiilide arv 0,1 * 10 9/l
Basofiilide arv 0,0 *10 9/l
Monotsüütide arv 0,6 * 10 9/l
Lümfotsüütide arv 2,8 * 10 9/l
C reaktiivne valk 2,26 mg /l
Muret teeb näit hematokrit ja lümfotsüüdid ?
Kaeban veel käte väsimuse pärast ,valutavad randmed. Kehatemperatuur 36,4
Suured tänud !

Arst vastas:

Marge Kütt

dr Marge Kütt

Laborimeditsiini arst

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Tere

Vabandan, vastasin ilmselt teie enda lühemale kirjale enne.
Aga vastan igaks juhuks ka sellele kirjale.
Lümfotsüütide suurem suhtarv (üldarv on teil normis) ja normi piires olev CRV koos teie kaebustega kõrvavalule ja lõuapiirkonna põletikule/lümfisõlmele jätab mulje, et olete hiljuti põdenud mõnda viirushaigust. See ei pruugi olla tingimata gripp, liigub ka muid viirushaigusi, mis avalduvad ülemiste hingamisteede põletiku (köha, nohu, kurguvalu jne.) või vahel ka seedtetrakti kaebustena (kõhuvalu, vedel iste).
Kui lõuaalune sõlm ära kaob ja kõrvavalu taandub, siis ilmselt ei ole vaja täiendavaid uuringuid. Kui üks või teine nendest püsima jääb, võiks pöörduda LOR arsti või perearsti poole mõne nädala pärast.

Heade soovidega
Marge Kütt