kopsuhaigused 03.03.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Mul on 5 aastane laps, kellel on bronhiaalastma, milline spordiala talle sobiks ja kui suur tohib olla koormus?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui astma on kontrolli all, siis sobib igasugune spordiala. Laps peabki füüsiliselt aktiivne olema. Seda, kas astma on kontrolli all ja koormuse suuruse osas saab nõustada arst, kes last ravib.