Kopsupõletik 22.03.15 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mõni aeg tagasi põdesin ühepoolset kopsupõletiku. Kopsupõletiku sümptomid olid ühel õhtul palavik ja hiljem köha mis peale ravi alustamist kadus kiiresti. Väsimust, isutust, hingamisraskusi ei olnud. Kui röntgeni pilt poleks kopsupõletiku näidanud siis ise oleks arvanud, et tegemist kerge külmetusega. Praeguseks hetkeks on esimestest sümptomite ilmnemisest möödas umbes kuu, puhtast röntgeni pildist umbes kaks nädalat ja muid sümptomeid pole samuti. Nüüd jõuan põhilise küsimuse juurde, et millal võiks alustada uuesti treeningutega? Enne haigestumis treenisin ca. 6 päeva nädalas, põhi alaks on jalgratas kuid toetavate aladena tegelen ka jooksmise, jõusaali ja ka siseruumis velotrenažööril pedaalimisega. Millega nendest valikutest oleks kõige mõistlikum alustada ja mida kindlasti peaks vältima? Kas tuleks välistada lisaks külmetamisele ka pulsi kõrgeks ajamine? Mingi loogika ütleb, et madala pulsiga siseruumis treenimine ei tohiks erilist kahju põhjustada. Millal võiks võistelda? Võistlused kestavad 2-3 tundi ja siis juba maksimaalsel koormusel.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui enesetunne on hea ja kopsupildil kõik korras, siis ma ei näe põhjust, miks te treeningutega alustada ei või. Ehk esialgu siiski, ärge rakendage maksimaalseid koormusi, mida tavaliselt olete harjunud tegema, vaid suurendage koormust järk-järgult ja jälgige enesetunnet.Alustage oma tavapärase treeninguga koormusi järk-järgult tõstes. Kui olete olnud varem terve, siis lähtuge enesetundest, millal võite võistelda.