valu rinnus 15.04.15 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Köha on kestnud juba mitmeid kuid. Köhin ainult vajadusel kui vaja röga väljutada. Ei esine ühtegi muud sümptomit mids lugenud olen kopsu haiguste kohta. Tunnen end hästi. Põhjus mis muret teeb on kui järsult ette kummarduda ning püsti tõusta tekib kerge valu rindkeres või bronhides. Vahes on tund rinnus krõmsu ning kuulda nagu tekib liigestes või sõrmi krõmpsudades. Milles võib probleem olla?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Ei usu küll, et bronhides midagi krõmpsuks. Valu võib olla seotud roietevaheliste närvidega, mis on külmetamisega ja köhimisega veidi ärritust saanud. Kuid kestnud köha selgitamiseks tuleb arsti poole pöörduda, et välja selgitada kroonilise köha põhjus.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

Kopsu-uuringu vastus

Tänan Teid vastuse eest, mille sain 27.12.2010.
Sellele järgnev küsimus on: kas peaksin uuesti minema kopse kontrollima? Kui tihti tohib röntgenis käia? Kas kõik need tagasihoidlikud muutused viitavad ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Ilma kopsupilti nägemata ei saa anda soovitusi edasiseks täpsustavaks uuringuks. Raskustunne rinnus võib olla mitmesuguste haiguste väljenduseks, sh. südamehaiguste korral. Kopsuvähi korral valu esinemine ...

Loe edasi

kopsuinfarkt

Kas kopsuinfarktile on iseloomulikud südameinfarkti tunnused? Haiguse tunnused - hingamisraskused, valu rinnus ja seljas.

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kuni 97 % -l haigetest esineb hingeldus ja /või valu rindkeres. Haigus võib esineda ka asümptomaatiliselt.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi