Hüpoplastiline endomeetrium. Nõustamine 20.03.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Olen käinud läbi kogu viljatuse diagnoosimise teekonna Nova Vitas, selgus hüpoplastiline endomeetrium, ehk siis limaskest ei paksene ning ei liigu läbi vajalike faaside (teostati laparoskoopia ja hüsteroskoopia, võeti proov, mis näitas, et emakas faasid ei toimu), selle järel ühe kuu jooksul proovisime estrofem+progesteroon juurde, kas on mõju, aga limaskest ikka mõni mm.
Hormoonid muidu korras ja munajuhad läbitavad, ühtki muud probleemi ei ole selgunud (mul on olemas täiesti loomulikult ja 3-kuulise proovimise teel saadud 6-aastane laps ja ühtki teadaolevat tingimust ka ei ole olnud peale sünnitust, mis emakat sellisel viisil mõjutada oleks võinud). Enne lõpliku viljatuse aktsepteerimist konsulteerisin ühe tuttava Tartu naistearstiga, kes siiski soovitas just Teie poole pöörduda. Mul on olemas kogu analüüside pakk. Seepärast uurin, et kas mul on võimalik need kuidagi Teile saata, äkki olete nõus üle vaatama ja siis kommenteerima, kas üldse on mõtet Tartusse tulla või kui on midagi Teie arvates, mida võiks veel proovida, siis ootaks juhiseid. Ette tänades ja juhiseid ootama jäädes.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Võite saata tähitud postiga minu nimele L. Puusepa 8.
Kuna materjal on diskreetne, oleks siiski õigem ise kohale tuua, mine tea.
pakkuge kohtumiseks aeg välja.
AE