Õhuke endomeetrium IVF 08.06.22 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Alustasin viljatusraviga Estrofem 2mg iga päev ja lisaks Duphaston tsükli 15. päevast 10 päeva. Endomeetrium sai kahjustada 6 aastat tagasi peale sünnitusjärgset verejooksu, mil tehti abrasioon. Ravi alustades esimesel korral toimus normaalne mentruatsioon normaalse vereerituse ja pikkusega. Edasised tsüklid on olnud paari päeva määrimisega nagu ravieelsel ajal.
Kas see tähendab, et minu emaka limaskesta enam taastada pole võimalik ja Ivf välistatud?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
hetkel ei ole teada ravivõtet, mis garanteeritult taastaks limaskesta paksuse. IVF on võimalik vaatamata õhukesele endomeetriumile, kui rasestumise tõenäosus on väiksem.

Terv,
AE