Silmalaugude korrigeerimine 18.01.15 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Mind on pikemat aega enda juures häirinud mu silmalaud. Ma olen alles 19, kuid ühel silmal on juba kergelt langev laug ning teise silma laug on lihtsalt ülimalt madal. See teeb pilgu aga väsinuks ja kurvaks.
Ma olen uurinud erinavate kliinikute kohta ning olen huvitatud silmalauguse tõstmise operatsioonist.
Küll aga kardan ma kohutavalt erinevaid võimalikke kõrvalmõjusid ning seda, et haavad ei parane korralikult.
Kuna tegemist on silmadega, kardan ma operatsiooni väga.
Kui suur on tõenäosus, et operatsioonil või paranemisel midagi juhtub ning jääb eluks ajaks parandamatu viga?
Kas pärast jäävad ka mingid armid? Kas ja kui nähtavad need on?
Kui palju maksab keskmiselt selline operatsioon?
Kas mingil määral on võimalik saada ka haigekassa poolt kompensatsiooni?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Teie puhul on tgeemist ilmselt kaasasündinud laugude vaje probleemiga ja tõesti opereeritakse sel puhul ka teatud kliinikute silmakliinikutes ning tasumise seal on üle võtnud Eesti Haigekassa ( näit. Tallinnas Ida-Tallinna Silmakliinikus Dr Klet, Tartu Ülikooli Silmakliinkus Dr. Pulges ) Ilukirurgia erakliinikutel Haigekassaga reeglina lepinguid ei ole ja seal peab inimene 100 % ise maksma. Soovitan minna ikka individuaalsele konsultatsioonile, et otsustada operatsiooni mõttekuse ja tulemuslikkuse osas. Eks siis saab ka konkreetne arst Teiega neid hirme arutada. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree