Ninasõõrmed pole päris ühel kõrgusel 14.01.15 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure on seoses ninakujuga, mis on natuke kõver. Olen praegu 27-aastane, mees ning kõver nina on mul seetõttu, et sündisin niiöelda 'jänesemokaga'. Ema on mulle rääkinud, et see nii oli ning suhteliselt kiiresti tehti mulle siis beebina ka operatsioon, et seda parandada. See oli edukas ning lõhe huules tehti korda. Sellest jäi ka muidugi arm ülahuules, mis on veidi näha ka praegu, aga suurt lugu sellest ise üldse ei tee. Lõhe on mu meelest ka ülemises lõualuus (mis põhjustaski siis eeldatavalt deformatsiooni huules), aga see lihtsalt siis infoks :) See ei häiri mu elu ega midagi.
Mis aga teeb muret, on nina, mis on nagu väheke kõver või 'ebasümmeetriline': üks ninasõõre on teisest kõrgemal ning nina üldine kuju on suht ok, lihtsalt 'tipp' või 'ots' ebavõrdne. Eks piltidelt ole ka näha. Ei saa sajaprotsendiliselt öelda, aga mäletan justkui, et nooremana oli see ninasõõrete ebavõrdsus suurem, ehk siis suureks kasvades on see paremaks läinud, tundub vähemalt. Muidugi koolis narriti mind seetõttu jne.. aga tahaks lõpuks ikkagi selle korda saada ja seega küsida, kas mul oleks võimalik proovida ühte ninasõõret tõsta?
Pildid, mis saatsin, on tehtud nii nagu ma peeglist endale paistan. Ja sealt on ka näha, et imevähe oleks vaja madalamat poolt tõsta, et vähemalt eestvaates paistaksid sõõrmed ühel kõrgusel.
Igatahes olen mõelnud, mis annaks teha, et seda saavutada (esialgu kaalun mittekirurgilisi võimalusi).
Olen lugenud, et on olemas harjutused näolihastele ja ka ninale, mis võiksid ehk aidata seda kuju korrigeerida. Mis on teie arvamus selliste harjutuste kohta ja oskate ehk midagi täpsemat soovitada?
Teine variant, mis kaalusin, on proovida kuidagi pinguldada nahka sellel pool, mis vajaks tõstmist (pildil vasakul). On seda mõtet kaaluda? Näonahk on mul alati väga elastne olnud ning äkki aitaks see tõsta ka seda ninasõõret? Sest nagu juba ütlesin, tõsta oleks vaja võib-olla 0,5 cm..

Et siis, milliseid variante te näete ja mida arvate nendest, mida pakkusin välja? Tahaks esialgu proovida mittekirurgilisi võimalusi, sest soovitud muutus pole väga suur.

Jään ootama teie vastust!
S.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud 27 a. mees Tere ! Mina ise ninakuju korrigeerivaid operatsioone ei tee, neid teeb meie kliinikus Dr. Prrit Kasenõmm. Et mingil põhjusel pole Teie kirjas mainitud fotod nähtavad, on ka midagi täpsemat võimatu vastata. Ehk oleks kõige parem, kui saadaksite oma fotod mulle otse kliinikusse peep@clinica.ee, et saaksime neid koos Dr. Kasenõmmega arutada ja siis ka konkreetsemalt otse Teile vastata. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree