Peale õmblust haava paranemine lapse huulel /suu limaskestal 28.11.13 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
minu 6-aastane tütar kukkus trepil 3 nädalat tagasi huule totaalselt katki, nii et tehti mitu õmblust. Nüüd on haav kinni kasvanud ja niidid väljas, kuid murettekitav on huulel haava kohal tekkinud paksem armkude ja suu limaskestal olev punn. Võib-olla on õnnetusest veel liiga vähe aega möödunud ja peaksin laskma armil paraneda (ajaga kaoks ehk ka eelmainitud punn/ liigliha). Samas tahaksin välistada hilisema võimaliku lause "Oleks pidanud varem..." Lugesin Dermatixist, kuid antud ravimit ei tohi ju kasutada limaskestal.
Seega küsingi, kas peaksin andma aega paraneda või tuleks siiski midagi juba praegu ette võtta?
Tänades

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Lugupeetud murelik ema.
Tere !
Teie mure on täiesti arusaadav ja tavaline. Usun, et peaksite praegu laskma rahulikult armil paraneda. Niisutava kreemi kasutamine on hea, midagi aktiivselt toimetada-ravida ma praegu ei soovitaks. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree