Laseriga ummistunud nahapoori eemaldamisel tekkinud punane laik 14.03.12 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Mul oli tekkinud sügavam nahapoori ummistus laubal, mis püsis pikemat aega ning nahauuringud näitasid, et niisama ummistus ära ei oleks kadunud. Lasin ummistuse eemaldada laseriga (CO2 laseriga?). Sügavam haav paranes, möödunud on neli kuud, kuid alles on väike lohk ja punane laik, mis mulle väidetavalt pidi ära kaduma. Kui pikalt võtab üldjuhul aega laigu kadumine (vahemik on kindlasti inimestel erinev) ja kas on kindel, et laseriga eemaldatud ummistuse tagajärjel roosakat armi igaveseks ei jää? Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Usun, et ka see väike lohk täitub aeglaselt ja punetus taandareneb - varuge kannatust ! Varsti on kevad käes ja päikesekiirgus suureneb, mistõttu tuletaksin meelde (kindlasti Teie arst rääkis ka seda) kõrge faktoriga (üle 50) päikesekaitsekreemi kasutamise vajalikkust vähemalt kuni punetuse/roosatuse täieliku taandumiseni. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree