rasedusjärgsed rasvarebendid 04.01.02 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Esimest last oodates tekkisid mul viimasel raseduskuul kõhule rasvarebendid, kuigi kreemitasin kõhtu üsna järjekindlalt.

Kosusin raseduse ajal 12 kg võrra. Kas oli põhjuseks suur kaalumuutus või hoopis pärilikud eeldused (ka minu emal tekkisid mind oodates rasvarebendid)?

Kas on veel mingisugust lootust neid siluda/eemaldada, kui minu esimene laps on juba 4,5 aastane?

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

tere!

Vastus Teie küsimustele on juba Teie küsimuses olemas. Naha elastsus on kindlasti teatud pärilikkusega ja suure kaalumuutuse korral ei veninud Teie nahk, vaid tekkisid nn. sisemised rebendid e. striiad.

On küllaltki spekulatiivne loota, et kreemitamine, lümfimassaaž, valgusravi jne striiad ära kaotab, kuid vähest abi võib nendest protseduuridest olla küll.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Iluravi ja plastiline kirurgia

Rasvarebendid

Tere, mul on minu jaoks väga suur probleem, nimelt olin lapsena paks tüdruk, nüüd olen 21 ja suhteliselt normaalne. Probleem aga seisneb selles, et mul on terve alaselg/puusad/tagumik täis rasvarebendeid. ...

Peep Pree

Vastas dr Peep Pree

Tere! Teie kirjelduse järgi arvan, et tegemist on siiski nahasiseste rebendite e. striiadega. Nende kirurgiline "ravi" oleks mõttetu, kuna operatsioonidest jäävad ju jällegi armid. Soovitaksin Teil siiski ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: