tumedad silmaalused 26.11.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

Teie endise patsiendina on mul Teie kliiniku ja tegevuse vastu suur usaldus.

Viimasel ajal on mind häirima hakanud minu aastaid tumedad olnud silma-alused, 20-ndate eluaastate alguses sai tehtud sellist tööd, mis lubas voodisse minna alles kell 4-5 hommikul ja sellest ajast nad päranduseks on ka jäänud, lootsin, et regulaarse eluviisi taastumisega taandub ka tumedus, kuid soovitud efekti pole saanud. Viimased 5 aastat olen söönud, maganud, sportinud viisaka regulaarsusega. Kas on olemas mingeid (laser?)protseduure, mis sulgeks või ahendaks silmaaluseid veresooni. Kui kindel võiksin ma olla, et mõlema silma alused ka pärast ühesugused jäävad ja milline võiks olla selle protseduuri hind,

tervitades

Karin (29)

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere Karin,

Tänan heade sõnade eest!

Teie kirja lugedes jääb natuke arusaamatuks probleemi olemus - kas tegemist "tumedate" silmaalustega või hoopis nahasiseste laienenud kapillaaridega (nähtav veresoonte võrgustik)

Tumedatele silma-alustele mina head kirurgilist ravimeetodit ei tea, soovitada võiks ehk kosmeetikasalongi spetsiaalseid protseduure, spetsiaalseid toitvaid kreeme jne. Juhul kui tegemist laienenud veresoonte-võrgustikuga, soovitaksin pöörduda Tartu Ülikooli Nahakliinikusse Dr. Paasiku vastuvõtule laser-ravi võimalikkuse osas.