Kõhuplastika, rasedusarmid ja rasvaimu 04.06.06 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Küsimus selline, et sünnitasin aasta tagasi ja sellest tekkisid venitusarmid ja kõhu nahk jäi natuke rippuma, kas plastilinekirurgia on ainus abi või saab arme ja lõtvunud nahka ka millegi muu abil korrigeerida? samas kui siiski otsustan plastilisekirugia kasuks, milline on tõenäosus, et peale järgmist last nahk uuesti rippuma ei jää ja kuna nahka vähem on, siis arme veelgi juurde tuleb? ja mis sellised protseduurid maksavad?
Rasvaimu tahaks teha kõhult ja ka selja nö patjadest tahaks lahti saada, mis selline protseduur maksab ja kas seda on mõtet teha kui järgmine laps plaanis umbes 2-3 aasta pärast?
Ette tänades!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Üldiselt võiks aastaga rasedusest tekkinud kõhunaha lõtvus küll olla juba oma "loodusliku pingutumise" läbi teinud olla, kuid eks lootust ole veel ka nüüd.
Kindlasti võib uus rasedus nahka uuesti venitada tekitades juurde uusi rebendeid ja nahalõtvust. Kõhuplastika operatsioon maksab meie kliinikus 46500 krooni.
Rasvaimu operatsioonist ehk vastuseks niipalju, et tulemuse püsivuse mõttes on kindlasti mõttekam teha seda siis, kui suuri kehakaalu kõikumisi enam plaanis ei ole.
Täpsema vastuse operatsioonide kohta saab ikka anda vaid personaalse konsultatsiooni käigus. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree