Sooviks infot 10.06.04 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Olen käinud kahel korral põletusarmide nihestusplastikal. Teine operatsioon tehti umbes 6 kuud pärast esimest, kasutati üldnarkoosi. Praegu, kui teisest operatsioonist on möödunud natuke rohkem kui 1 kuu, tunnen, et olen valmis minema uuele operatsioonile (armid paranevad mul hästi ja ma tunnen, et nahk, kus operatsioon tehti, on jälle elastne. Kindlasti oleneb operatsiooni järgne naha elastsus ka sellest kui suur "amps" korraga opil võetakse). Siit aga kerkib küsimus. Kas üldnarkoosi kasutamine nii LÜHIKESE ajavahemiku järel on tervisele ohtlik? Tahaks väga minna uuele opile. Ei tahaks oodata jälle umbes poolt aastat :(
Lisaks huvitab mind ka see, kui lasta end opereerida erakliinikus, siis, kui palju võib orienteeruvalt minna maksma põletusarmide ravi? Kas hind oleneb pinnast nahal (jäsemed, nägu jne), kus operatsioon tehakse või hoopiski armi suurusest? Kui oleneb suurusest, siis millise hinnaga tuleks umbes arvestada?
Tänan Teid ette ja jään vastust ootama.

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere! Arvan, et kui olete juba ühes kliinikus ja ühe kirurgi juures ravi alustanud ja ka tulemustega rahul, siis tasuks sama arsti juures ka jätkata. Ka minu arvates on üks kuu kahe operatsiooni vahel liialt lühike aeg, et samas kohas taas nihutusplastikat ette võtta. Mis puudutab erakliinikus nihutusplastika hindu, siis algavad need 2 500 - 3 000 kroonist ühe operatsiooni eest kohaliku tuimestuse korral. Narkoos teeb operatsiooni oluliselt kallimaks. Lugupidamisega, Dr. Peep Pree