võimlemise harjutus 25.02.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Sain omale põlvega harjutused. Üks neist harjutustest on sellinne: istun toolil kumm ühe jala kanna all ja teise jala ümber ja siis sirutan jalga. Miks selle harjutusega mul kubemest valus hakkab? Mida teen valesti?
Ja sellest jääbki pärast kube valusaks ja järgmine päev valus ka käies sealt.

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Ilmselt saab puusapainutaja lihas ülekoormuse - tõstate ja hoiate põlve kirjeldatud liigutuse tegemiseks kõrgemal. Proovige harjutust teha kõrgemal istmel või pange toolile mingi padi kõrgenduseks, Istuge nii, et reie tagumine osa on toolile toetatud ja seda toolilt ei tõsta.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut