Õlg liigesest väljas OHP 01.02.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin täna esimest korda jõusaalis. OHP tegemisel tundus mulle, et korraks tuli õlg liigesest välja, aga pole kindel, kuna ei tundnud eriti tugevat valu ning õlg läks tagasi. Mida peaksin tegema? Kas see võib mõjutada järgmisi jõusaali käike.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Esimesed 3 päeva anna õlale rahu ja tee antud harjutust:
https://www.youtube.com/watch?v=xxgqT6Jn4pc&ab_channel=NHSAyrshire%26Arran
Sealt edasi õlga stabiliseeriv harjutus:
https://www.youtube.com/watch?v=idnj7bbZ3F8&ab_channel=PointPerformance

Soovitan kuni kolm nädalat välja jätta kõik ülajäseme harjutused, kus liikumine on õlast kõrgemal ja kus on kordustrauma oht. Õlast all pool on kõik lubatud ja muude lihasgruppide treening samuti.
Tulevikus soovitan jõusaalis küsida treeneri abi, võimalik et tehniliselt ei olnud harjutus hästi sooritatud ja sellepärast antud vigastus.
Juhul kui nädala jooksul tundub õlg siiski imelik, siis soovitan lasta see üle vaadata ortopeedi või füsioterapeudi poolt.

Priit Ailt