Achilluse kõõlus 21.12.17 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

tegelen harrastusspordiga, treenin 5 korda nädalas. laupäeval 16.12.17. oli pikkjooks 17 km. (mõningate tõusudega, kõval pinnasel külmunud asfalt), järgmine päev 17.12.17. läksin tegema taastuvat jooksu rahuliku pulsiga, enne tegin soojendusjooksu, võimlemise, venitused. Kui hakkasin jooksma taastuvat jooksu, peale ühe kilomeetri läbimist lõi terav valu vasaku jala kanna sidemetesse (valu kanna vasakpoolses osas paari cm kõrgusel) jätsin jooksu kohe pooleli. Kodus vaadates, mingit turset, paistet ei olnud ega ei ole, kui katsuda kõõlust valu ei ole.) järsem valu tekib samas kohas siis, kui suruda pöid vastu maad , või hakata pöiast jalga maha panema kuni kannani, ja samal ajal liigutada jalga paremale, vasakule. Siis on nii, et mõnikord tekib valu mõnikord mitte.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kirjelduse järgi tõenäoliselt tegemist kannakõõluse kinnituskoha ülekoormusega/põletikuga. Raviks tasub proovida ultraheli ravi, kannakõõluse ja säärelihase massaaži, Graston kraapimistehnikat (video) ning teipimist.

https://www.youtube.com/watch?v=9hn8jPv2ofM

Tervitades,
Priit Ailt