Harjutus õlale ja ebameeldiv avastus. 19.07.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Alustasin jõutreeningutega sügisel ja alles jõudis selline harjutus õlale, "Libisev sein", kus toetades selga vastu seina ja käed samuti ning viid ülesse. Aga mu käed ei puuduta seina ja ülesse ka ei saa viia, seega ei mõista miks nii on. Olen peale trenni teinud üla- kui ka alakehale painutus- ja venitusharjutusi, 20 aastat tagasi olen teinud karatetreeningud ja painduvus oli hea. Ei ole olnud õlgadele traumasid ja hantlitega kui ka kangiga ei ole samuti väga suurt koormust andnud. Kas on harjutusi mis aitaksid õlga tagasi viia painduvusse?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Tõenäoliselt on tegemist vähese mobiilsusega rindkeres (spinal/thoracal extension/rotation) ja/vôi õla rotatsioonides (shoulder rotations). Nende märksõnadega leiate erinevaid harjutusi ja saate ise proovida, mis annab tulemust.

Täpsemalt on raske midagi soovitada, kuna peaks hindama, kus piiratus asub.

Priit Ailt