Põlve sideme nihestus 28.09.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tütar sai löögi mööda põlve reedel,21.09.Laupäeval käisime emos,tehti röngen,katki midagi pole...S83.6 - Pōlve muude ja täpsustamata osade distorsioon ja distensioon oli diagnoos,sellest alates olnud säästlikul režiimil, kuid tänaseks paremaks läinud pole,jalga põlvest sirgeks panna ei saa ja valutab.Misa teha edasi?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Tugeva trauma korral võtabki taastumine kauem aega. Jätkata vajadusel valuravi ja/või külmakompressioonidega. Lisaks vältida suuremat koormust jalale. Alustada põlve koormusvaba liigutamisega, et taastada põlve liikuvusulatus: selili valu piires põlve sirutused-painutused 20-30x/4-6x päevas. Lisaks sirge jala tõsted ette ja küljele 10-20x/2-3x päevas. Kõndimisel/suurema koormuse korral võib kasutada põlvetuge/ortoosi, mille saab perearsti saatekirjaga abivahendi poest soetada 90% soodustusega. Täpsemate juhiste saamiseks ja põlve paremaks taastumiseks soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut