Beebi puusaliigese düsplaasia 24.12.18 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Käisin hiljuti oma pea kolmekuuse beebiga ultrahelis puusaliigeseid uurimas. Arst ütles, et "ei ole eriti hull" ja käskis kahe kuu pärast uuesti minna. Tean, et tütarlastel on suurem soodumus ning ka rasketel lastel, minu tütar kaalub juba pea 10 kilo, mõistan, et düsplaasia tekkimine on täiesti võimalik ning sooviksin teha kõik võimaliku selle ennetamiseks. Kannal last alati puusal ja ei pane teda kunagi jalgadele seisma, olen mõelnud ka kandekoti kasutamisele. Kas kandekotis nn konnaasendis olemine oleks mõistlik, kas sellest võiks olla kasu?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Puusa düsplaasia kahtluse korral on nn konnaasendis kandekotid ja võimalusel isegi mähkimised väga head vahendid, seega ma soovitan neid vahendeid kasutada.

Tervitades,
Priit Ailt