Vaagnaluu kalle 24.04.22 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Kas tegemist võib olla kõvera selgroo või vaagnaluu kaldega, või pigem lihtsalt on üks tuharalihas palju rohkem treenitud kui teine? Seljavalusid ei esine eriti. Kuhu soovitaksite pöörduda või milliseid harjutusi teha? Aitäh!

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Tegemist on poolte anatoomilise erinevusega mitte lihasmassi erinevusega. Sellist erinevust võivad põhjustada näiteks selja kõverus, jalgade pikkuse erinevus, puusaliigese düsplaasia. Soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule täpsemaks hindamiseks.

Heade soovidega

Maris Perendi