Puusad 21.03.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Küsimus on 5 kuuse tütarlapse kohta.
Perearst saatis ortopeedi juurde kontrolli puusade kuna puusad pidid natuke kinni olema. Kui panna konna asendisse siis natuke pidii jääme puudu et aluse vastu läheksid. Ja Käisime 4 kuuselt ortopeedi juures siis puusade kontrollis ja tehti röntgen ja saime röntgenis sellise vastuse et Al u 33 kraadi.
Mida need kraadid peaksid tähendama? Ja kas lapsel on puusadega tõsine probleem?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Hinnatud on ilmselt puusaliigese düsplaasia esinemist. Kahjuks ei oska öelda, kas antud leid on normväärtuses. Küsimusele oskaks paremini vastata ortopeed.
Düsplaasia on imikueas edukalt asendraviga ravitav. Soovitan oma arstiga tulemuste osas konsulteerida, et teada, kas edasine ravi on vajalik.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut