probleem põlvega 26.01.02 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Tekkis küsimus, mis võib olla põlvel viga, kui ta käimise ajal valutab?

Tegelen aktiivselt spordiga, selle põlvega ei ole enne traumasid olnud, aga käimisel ja vahel ka istumise ajal teeb sellist valu, mis kohati muutub väljakannatamatuks. Ragisemine ja raksumine on ka muutunud valjemaks ja kükke teha ei ole enam võimalik, sest valu teeb oma töö.

Tahaks tegeleda spordiga endiselt edasi, seega sooviks teada, mis võib olla probleem ja mis selle vastu aitaks.

Ette tänades,

Triin 17

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Suure tõenäosusega on tegu liigespindu katva kõhre põletikuga.Tuleks ikka edasi tegelda spordiga(eriti alad,mis tugevdavad reielihaseid),vältida liigutusi,mis tekitavad valu.Võiks kasutada katoidulisandeid,mis sisaldavad glükoosamiini,kakondroitiini-müüakse apteekides ilma retseptita.

Tervenemist soovides,dr.Kaidu Meitern