Osgoodi schlatteri tõbi 10.03.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 17 ja hakkan kohe 18 saama, mul on olnud 5 aastat vähemalt osgoodi schlatteri tõbi kui mitte kauem. Mul on väga suur sooov minna 1-2aasta pärast kaitseväkke , kuid ei usu, et selle pärast tervisekontrollist läbi saaksin. Mis varjandid mul selle osas oleks? Kas ma peaksin kaaluma põlvega operatsioonile minekut, et kaitseväkke saada?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Kahjuks ei tea kaitseväkke võtmise tingimusi. Arvan, et see probleem ei ole siiski takistuseks.
Operatsiooniga seda tavapäraselt ei ravita. Soovitan pöörduda füsioterapeudi vastuvõtule, et saada sobivad harjutused valu leevendamiseks ja kontrolli all hoidmiseks. Samuti soovitan proovida teipimist, põlvekaitsmeid, ortoosi ja külmaaplikatsioone.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut