põlved 12.12.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

olen 18.aastane neiu, kes tegeleb tantsuga.on probleem põlvedega olnud juba tükkaega ntx. ei saa täielikult sirutada tekib selline imelik valu.aga hiljuti tekkis trennis põlvega imelik tunne, ebamugav valu käis läbi ja peale seda oli raskendatud kõndimine.nüüd ,kui sellest on möödas paar päeva pole valu enam nii tugev(käies ja kükitamisel annab tunda) aga pole ka trenni teinud.kuulsin, et selle puhul tuleb kasutada sooja ja olen hoidnud põlve soojas ja olen võtnud ka ibuprofeiini.kas peaksin muretsema meniski kahjustuse üle kuna mulle on öeldud et need mul eriti terved pole(mašööri poolt) või saab sellest üle mingeid ravimeid ntx arthrostop või midagi sarnast kasutades?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Arvan,et tegemist kõhrekahjustusega.Tehke mõned kuurid kõhre ainevahetust parandavate toidulisanditega(apteegist,preparaadid,mis sisaldavad glükoosamiini).

Dr.K.Meitern