Pärast joodiravi laste saamine 17.05.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 33a. naine, kohe saamas 34. Mul eemaldati kilpnääre, sest avastasin kaelal muna, mis osutus algstaadiumis vähiks. Järgmine nädal on tulemas joodiravi, mille kohta lugesin just hirmutavaid lugusid. Mul lapsi veel pole, sest kaaslased pole soovinud, aga see on suurim unistus elus olnud. Nüüd tunnen, et on viimane aeg, et
kasvõi üksi laps saada. Joodiravi osas lugesin, et pärast seda ei pruugi enam lapsi saada. Mõtlen juba joodiravi ära jätta. Kas see on ka nii hull?

Ette tänades!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Soovitan Teil nõu pidada nukleaarmeditsiini arstiga, kes Teie radiojoodravi korraldab. Kui on lootust, et piisab ühest radiojoodravi korrast, siis ei tohiks see Teie tulevikuplaane mõjutada. Pool aastat peale ravi ei soovitata rasestuda, kuid peale seda on kõik võimalik. Kui radiojoodravi on vaja teha korduvalt, on vaja nõu pidada, kuidas Teie fertiilsust säilitada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.