TSH näit üle normi. 05.03.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Aastaid tagasi on täielikult kilpnääre eemaldatud. Hetkel olen rase 17 nädalat. Kilpnäärme näit on aga viimasel ajal üle normi. 05.02 antud vereproovi tulemusel oli näit 5,58 mIU/l. 05.03 antud vereproovi tulemusel oli näiduks aga juba 7,44 mIU/L (vT4 – 11,6 pmol/L). Siiani on minu tabletikogus E-R 150 MCG, L-P 200 MCG. Perearst suurendas doosi veelgi 3 päeva 150 mgx1 H, 4 päeva 200 mcg X1 H . Kas see on ikka õige, et kui näit lähjeb järjest rohkem üle normi, et siis doosi veelgi suurendatakse? Milline oleks õige doos võtta?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie perearst tegi kõik õigesti. TSH on "peegelhormoon" - kui see on madal, on kilpnäärme hormooni sisaldus ülemäärane, kui see on normist kõrgem, jääb kilpnäärme hormooni puudu. Seega tuligi L-türoksiini annust suurendada. 2-3 nädalat peale L-türoksiini annuse muutmist tuleks teha kordusanalüüsid ja siis on näha, kas annust tuleks veelgi lisada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.