TPO Ak kiire tõus 13.11.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul diagnoositud alatalitus, võtan skeemiga L-Tyrocine.
Kui pidin hoidma TSH väärtust 2.59 ja nii kenasti paar aastat ka oli, kuid sama skeemi hoides nüüd TSH 1,34.
Miks see muutunud, kas peaks kûlastama spetsialisti, et ravimi kogust muuta?
Seni olen ainult viljatusraviarstil käinud.
Samas kontrollisin TPO Ak taset ja see kõvasti üle normi 1300, aasta tagasi 177?
Olen veidi mures, sest juuksed on ka kolme kuu jooksul rohkem langenud ja tunduvad hõredad.
Mida peaksin ette võtma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ei pea midagi ette võtma. TSH 1,34 mIU/l on sama hea näit kui 2,59 mIU/l - peate hoidma TSH vahemikus 1 - 2,5 mIU/l. L-türoksiini annust muuta pole vaja, TSH väikemad kõikumised on normaalsed. TPO-AK muutusel kliinilist tähendust ei ole, tiiter tõuseb ja langeb ikka aeg-ajalt. Hõredate juuste osas ei oska soovitusi jagada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.