TSH üle normi 26.04.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
mul on diagnoositud autoimmuunne türeoidiit, praeguse ajani pole ravi vajalik olnud (TSH näit oli 6 kuud tagasi 2,3). Perearst võttis nüüd uue proovi ja TSH oli 4,78. Perearst ütles, et näit on küll veidi üle normi ent raviga alustamine pole siiski vajalik ja 6 kuu pärast peaks uue proovi võtma. Uurisin ka asja internetist ja leidsin, et norm THS on 0,4-4.
Kas tõesti praegune normi ületus on "liiga väike" ja kas 6 kuud uue prooviga oodata on ikka mõistlik?

Tänan.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui soovite lähikuudel rasestuda, oleks mõistlik ka minimaalse TSH tõusu korral ravi alustada. Kui rasestumisplaani ei ole ja Teil on usaldsusväärne kontratseptsioon, võib 6 kuud oodata küll. TSH väärtus võib kõikuda, ka labor võib eksida. Järgmine kord võiks määrata lisaks TSH-le ka FT4 ja kui 2 järjestikust TSH väärtust on üle normi, tuleb kindlasti asendusravi alustada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.