Beebipillid ja võimalik kilpnäärme probleem 15.12.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Olen kasutanud 20 eluaastast beebipille ( umbes 26 aastat, paari aastaste vahedega laste sünnil). Beebipillide vahelisel nädalal on kaelas paremal pool rohkem nagu lõualuu all valus, vahel ka laiemalt. Koos kaelavaluga on ka tugev peavalu. Kui hakkan uuesti pille võtma valud kaovad, nii iga kuu uuesti. Mõni kuu valutab vähem, teine kuu rohkem. Günekoloogi juures käisin, soovitas pillidevahe nädala ära jätta ja kogu aeg pille tarvitada, kuid ma seda teha ei taha. Perearst suunas kilpnäärme ultrahelisse, mille tulemused on järgnevad Kilpnäärme isthmus 0,3 cm. Parem sagar 1,5x1,3x4,6 cn; maht 4,7 ml, struktuur ebaühtlane; segaehhogeensusega, ebateravalt piirdunud lisamass 1,5x0,9 cm. Vasak sagar 1,0x1,1x3,5 cm; maht 2,0 ml; struktuur ühtlane. Missugune on teie arvamus sellisest kilpnäärmest? Kas beebipillid on mõjutanud kuidagi kilpnäärme tööd või millest on sellised muutused kilpnäärmes?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Beebipillid Teie kilpnäärme tööd ei mõjuta. Ultraheliuuringul on Teie kilpnääre normisuurune, kuid lisamassi tõttu paremas sagaras vajate lisauuringuid - tõenäoliselt ka punktsioonbiopsiat. Beebipillidel pole kilpnäärme probleemides mingit "süüd".
Tervitades,
dr. Anu Ambos.