Kilpnäärme ületalitlus? 16.02.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Paar kuud tagasi tekkisid mul imelikud asjad nagu näiteks kaalu järsk tõus, pidev väsimus, närvilisus, silmade kuivus, juuksed hakkasid välja kukkuma. Kas see on võimalik, et kui ma olen 16, võib mul olla kilpnäärme ületalitlus?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõik on võimalik. Mitte küll väga tõenäoline, aga võimalik.
Kilpnäärme ületalitlus küll tavaliselt kaalutõusu ei põhjusta, pigem kaalulangust. Ka silmade kuivus pole ületalitlusele iseloomulik. Väsimust, närvilisust ja juuste väljalangemist esineb ka täiesti tervetel aeg-ajalt.
Igaks juhuks soovitan siiski oma perearstiga nõu pidada. Võib-olla on hoopis mõni teine probleem.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.