Autoimmuunne türeoidiit ja hüpertüreoos-palun lahtiseletamist 06.06.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Patsiendil on mõõdukas autoimmuunne türeoidiit ja hüpertüreoos
S-TSH <0.008 mU/l
S-fT4 29.3 pmol/l
TPO IgG 219 kU/L
Soovitan ravi alustada suurema doosiga:
1 kuu Thyrozol (10 mg) 1 tablett x 2 korda päevas, lisaks beta-blokaator
- siis TSH ja FT4 kontroll, UH
Teine kuu 10 mg x 1 (?)
- siis TSH ja FT4 kontroll
Neljas kuu 5 mg x 1 (?)
- siis TSH ja FT4 kontroll

Sümptomiteks on tohutu südamepekslemine (rahulolekus 85-90) käte värisemine, halb enesetunne, lühinägelikkuse teke.
Tarvitan nonstop beebipille (endometrioos III aste alates 19.ndast elusaastast)
Minu küsimused oleksid:
1) Kas piisab vaid perearstist või on vajalik endokrinoloogi juurde pöördumine?
2)Kui palju võivad need nonstop beebipillid mõjutada kilpnäärme tööd?
3)Kas antud haigus ja enesetunne on eluaegne?
Tänan kui leiate aja vastata.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vastan samuti järjekorras:
1. Perearstist ei piisa, vajalik on pöördumine endokrinoloogile.
2. Beebipillid ei mõjuta kilpnäärme tööd.
3. Haigus on eluaegne, ägenemine möödub raviga ja siis paraneb ka enesetunne. Samas võib tulla edaspidi taas uus ägenemine sarnaste vaevustega.
Täiendavat informatsiooni saate endokrinoloogilt, kelle vastuvõtule pöördute.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.