Vasak kilpnääre turses 12.07.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin täna kilpnäärme ultraheliuuringutel ning sain sellise vastuse (millest ei oska ise paraku midagi välja lugeda).

--
Leid.
Kilpnäärme mõõtmed:
parem sagar ca 1,9 x 1,9 x 4,5 cm, maht ca 8,3 ml;
vasak sagar koosneb praktiliselt täielikult ühest suurest sõlmest, selle ümber nähtav
kitsas "tavapärase" kilpnäärme struktuuriga koeriba;
vasaku sagara mõõtmed (ligikaudsed, ei mahu suuruse tõttu anduri vaatevälja) 4,3 x
7,1 x 9,0 cm, maht ca 145 ml;
isthmus on ca 3 mm paksusega.
Kilpnäärme kogumaht ca 153,3 ml.

Parema sagara struktuur ja vaskularisatsioon tavapärane.
Vasaku sagara sõlm on soliidne tsüstilise komponendiga, laiem-kui-kõrgem, isoehhogenne
- TI-RADS 3, suurus > 2,5 cm, vajab PNB (ja eemaldamist?).

Suurenenud l/sõlmi kaelal esile ei tule.
--

Kas, või kui hull asi Teile tundub? Arvatavasti saan perearstilt saatekirja endokrinoloogile aga juba mõte mingist sõlmest/kasvajast on hirmuäratav. Turse on käega tuntav aga kuidagi hetkel elu ei sega. Sain radioloogi jutust aru, et sõlmeline moodustis on seal olnud pigem kauem (kuigi välja lõi ta silmaga nähtavaks kuskil kuu aega tagasi). Mida oskaksite Teie sealt välja lugeda kogenud arstina?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tuleb operatsioonile minna ja lasta kilpnäärme vasak sagar eemaldada. Tegemist on tõenäoliselt healoomulise kasvajaga, aga selle maht on nii suur ja kasv tõenäoliselt jätkub, et varem või hiljem hakkab see veresoonte, söögitoru või hingetoru peale suruma. Perearst suunab Teid endokrinoloogile, kes teeb mõned lisauuringud ja suunab Teid juba edasi kirurgi vastuvõtule.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.