Kilpnäärme alatalitsusest tingitud silma probleemid 20.03.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Mind on kilpnääre kiusanud juba enam, kui kaks aastat. Alguses oli ületalitsus ja hiljem, kui sain joodi läks kilpnääre alatalitsusse. Olen temaga harjunud ja arsti ütleb, et hormoonid on tänu õigele ravile paigas. Mind aga vaevavad mu silmad. Olen internetist lugenud, et sellega võib kilpnääre olla seotud. Mul on ühe silma laug pooleldi kinni ja teine on lahti, isegi, et liiga lahti. Pidevalt on silmas valget rähna või lima või mis see ka ei ole. Vahest mulle tundub, et silmad on eri suurusega ja teinekord ka punnis. Olen kasutanud erinevad silmatilku aga pole millestki kasu. Kuhu peaksin pöörduma ja millest see kõik on tingitud?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pöörduda tuleb kõigepealt ikka silmaarstile ja teda ka oma kilpnäärmehaigusest teavitada. ITKH Silmakliinikus tegeleb autoimmuunse kilpnäärmehaigusega kaasneva orbitopaatiaga dr. Mari Levin ja tema kolleegid. Ka oma endokrinoloogiga võiks silmade teema üles võtta. Silmamunadest saab teha magnettomograafilise uuringu, et näha, kuivõrd turses on silmamunatagused struktuurid. Ilma Teid nägemata ma kahjuks ei oska öelda, kas Teie silmaprobleemi põhjuseks võiks olla kilpnäärmehaigus ja kas vajaksite ka eraldi orbitopaatia ravi. Arvan, et endokrinoloogi ja silmaarstide koostöös saab asi selgeks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.