Kilpnäärme hormooni suur kõikumine 11.08.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Kopsuarst määras veebruaris astma kahtlusel muude näitajate hulgas ka kilpnäärme hormooni, väärtus 3,6. Soovitas perearstil paari kuu pärast kontrollida. Mais oli näitaja 3,9. Augusti algul kordas perearst analüüsi ja tulemus 0,6. Kas selline kõikumine ühest normi äärest teise on normaalne? Kilpnäärme ravimeid ei võta.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõikumine normi piirides on täiesti normaalne. Kilpnäärmehormooni tootmine muutub vastavalt organismi vajadustele pidevalt (sõltub teataval määral aastaajast, menstruaaltsükli faasist, kaasuvatest haigustest, füüsilisest koormusest jne. jne.). Ka labor võib teatavates lubatud piirides eksida. Kilpnäärme talitlushäiret Teil ei esine.
Tervitades,
dr. Anu ambos.