Kilpnääre analüüside vastuse kõrged 05.11.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Täna andsin verd ja minu kilpnääre analüüsid natuke tõusnud võrreldes eelmise aasta analüüsidega: P-TSH 2,04 ,P-fT4 18, P-fT3 5,3, P-TPO 180. Eelmised näitajad olid: P-TSH 0,75, P-fT4 18, P-fT3 4,8, P-TPO IgG 186. Kõige rohkem mind muretseb TPO väärtus. Ta on kõrge juba aasta. Kas ma pean midagi ette panema ja endokrinoloogile minema või on vaja lihtsalt edasi jälgida? Aegsasti suur tänu teie vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ka Teie selle aasta hormoonanalüüsid on täiesti korras ja muretsemiseks põhjust ei ole. TPO väärtust pole mõtet rohkem määrata kui üks kord elus. Kõrge antikehade tiiter kinnitab autoimmuunse kilpnäärmehaiguse diagnoosi ja see jääb Teil normist kõrgemaks terveks eluks. TPO kõikumistel mingit kliinilist tähendust ei ole ja selles osas ei pea ka midagi ette võtma. Edaspidi võiks iga-aastaseks kontrolliks määrata üksnes TSH ja FT4 - sellest piisab, et kilpnäärme talitlusest ülevaadet saada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.