Rasedusdiabeet 19.02.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas rasedusdiabeeti saab diagnoosida näitajatega (GTT tulemused):

tühja kõhuga -4,3;
60 min - 10,0;
120 min - 7,9?

Test tehtud 22+5 nädalat.

Testile saadeti, sest KMI on 31. Paastusihkur on alati madal olnud, suguvõsas suhkruhaigeid ei ole, rasedusega olen seni ainult 2 kilo juurde võtnud, lapse kaal ja pikkus igati vastab tähtajale…Mulle jääb arusaamatuks glükomeetri nõeltega enda pidev torkimse ja dieedi pidamise vajadus…Kas kordustestiga, juhul kui 60 min näit on madalam, saab seda rasedusdiabeedi teemat päevakavast maha?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie vanus on suhteliselt kõrge ja KMI suhteliselt suur. Seega on rasedusdiabeedi riskid täiesti olemas. GTT on piiripealne ja tõenäoliselt on raviks dieet. GTT kordamine mõne aja möödudes on tõenäoliselt mõistlik ja võimalik, et see ongi siis normis. Oma lapse heaks võib siiski veidi pingutada, sest maandatakse mitte niivõrd ema- kuivõrd lootepoolseid riske.
Tervitades ja jõudu soovides,
dr. Anu Ambos.